A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Artiiklid

Artiiklid

10 praktilist näpunäidet kutsikasoovijale

1.Ära tee kutsikaostu hetkemeeleolu tõttu: valmista ennast ja oma peret selleks pikalt ette – uuri, küsi, loe.

2. Kui oled leidnud enda võimalustele ja soovidele vastav tõu, siis ära kaota kannatust, kui pole kohe sulle meeldiva tõu pesakonda Eestis. Oma ja õige tasub ootamist.

3. Kutsikad on loovutusealised minimaalselt 6 nädala vanuselt. Vali enda iseloomuga ja harjumustega sobiv kutsikas. Selleks palu julgelt abi kasvatajalt, kes on kutsikatega väga palju aega koos olnud, teab-tunneb nende iseloomude erinevusi ja kindlasti oskab valiku tegemisel aidata.

4. Pommita kasvatajat küsimustega: kuidas kutsikas toitub, millist toitu sööb, mis on selle tõu iseärasused hoolduse puhul (kõrvad, karvad, küüned), kuidas on ussikuuride, vaktsineerimiste ja märgistamistega. Tee endale selgeks...

Millest koerad mõtlevad?

Koer on inimese kõrval elanud tuhandeid aastaid ning need kaks liiki on mõjutanud teineteise arengut. Koerad jälgivad omanike kehakeelt väga tähelepanelikult, näitas ajakirjas PLoS ONE ilmunud uurimus.

Seni on koerte ajutegevust uuritud ainult nii, et loomad on uuringu ajaks uinutatud või tehtud rahustav süst.

USA Emory ülikooli neuroteadlane Gregory Berns sai mõtte uurida uinutamata koerte ajutegevust, kui kuulis, et möödunud aasta mais Osama bin Ladeni tabanud sõjaväeüksusse kuulus ka treenitud koer.

Kui koeri saab õpetada helikopterist välja hüppama, saab neid kindlasti harjutada ka aju-uuringutega.

Berns ja tema kaastöölised treenisid kaht noort looma-  kaheaastast krants Calliet ja kolmeaastast borderkollit McKenziet. Koerad õppisid ronima tomograafi ja seal liikumatult ...